Celem naszego projektu jest rozwój i włączenie różnorodnych działań artystycznych w kontekst edukacji formalnej i nieformalnej. Projekt jest skierowany do osób pracujących w organizacjach, które udzielają szeroko rozumianej pomocy.
Naszym zamiarem jest wspieranie tych instytucji, aby podczas swoich działań wyposażyli swoich pracowników i grupy docelowe, z którymi pracują, w umiejętności przedsiębiorcze, za pomocą różnych artystycznych narzędzi, które sprawdzą się zarówno w pracy w grupie, jak i z indywidualnymi osobami.
Cele szczegółowe: dzielenie się i korzystanie z rezultatów i metod wypracowanych przez organizacje z różnych sektorów i dotyczących rozmaitych profesji, jako narzędzia do rozwoju umiejętności społecznych, postaw i wiedzy wśród młodych ludzi, aby promować inicjatywność i przedsiębiorczość.
Cel ogólny: Transfer i/lub zaszczepienie innowacyjnych praktyk, wypracowanych przez partnerstwo, aby zwiększyć zrozumienie i odpowiedzialność społeczną związaną z różnicami mentalnymi i kulturowymi beneficjentów.
Ponadto pragniemy przyczynić się do rozwoju współpracy międzysektorowej na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim.
Dlaczego sztuka?
Obcowanie ze sztuką nie rozwiązuje problemów, ale sprawia, że jesteśmy świadomi, że są one obecne. Należy pamiętać, że o naszych problemach komunikujemy w różny sposób, a jeżeli potrafimy podejść do nich w sposób integracyjny, otwarty, możemy sobie z nimi poradzić i możemy nad nimi pracować, przenieść je na inny poziom.Wśród naszych działań zaplanowaliśmy:
- Dzielenie się i dyskusję nad metodologiami działania
- Rozwój umiejętności i kompetencji wśród osób/profesjonalistów, które udzielają pomocy
- Poprawę metodologii w oparciu o wypracowane rezultaty
- Sieć profesjonalnych kontaktów/network profesjonalistów
- Współpraca sektorowa
- Promocja włączania sztuki w działania profesjonalistów udzielających pomocy w formalnym i nie-formalnym kontekście
Zaplanowane działania projektowe mają na celu dotarcie do różnych grup odbiorców, działających w różnych środowiskach pracy i korzystających z różnych metod czy podejść.
Pragnęlibyśmy, aby partnerzy projektu inspirowali się nawzajem swoją pracą, co być może przyczyni się do powstania nowej metodologii i nowych podejść, które inni profesjonaliści, nie należący do konsorcjum projektu, mogliby wykorzystać. W oparciu o nasze osiągnięcia projekt może stać się przyczynkiem do długotrwałej współpracy między profesjonalistami, która zaowocuje przyszłymi wspólnymi działaniami czy projektami.
Zespół projektowy
Partnerstwo projektu tworzą organizacje reprezentujące różne sektory działalności edukacyjnej.Koordynator: Hungarian Association for Expressive Arts and Dance Therapy, IKTE (www.ikte.hu),
Partnerzy
Association on Refugees and Migrants, ARM-BG (www.arm-bg.blogspot.com), Bułgaria
Społeczna Akademia Nauk, SAN (www.spoleczna.pl), Polska
Comparative Research Network e.V., CRN (www.comparative-research.net), Niemcy
Theater Vision e.V., (http://theater-vision.de), Niemcy
EURO-NET (www.synergy-net.info), Włochy
Kontakt
Jeżeli mieliby Państwo uwagi czy pytania, prosimy o kontakt:Cece Tibor Kiss, koordynator, prezes IKTE
Telefon: +36 20 3176964
Email: info@ikte.hu
Facebook: https://www.facebook.com/cecehu
Skype: cechu
Źródło: Społeczna Akademia Nauk